Jak wybrać fotel i biurko dla ucznia? 0
Jak wybrać fotel i biurko dla ucznia?

Strefa nauki

Projekt pokoju dziecka, które już chodzi do szkoły, powinien być bardzo przemyślany. Warto przed wyborem odpowiednich mebli, wykonać najpierw szkic pomieszczenia i zaplanować specjalne strefy, w których znajdą się poszczególne elementy wyposażenia. Badania naukowców już dawno wykazały, że, dla dobra naszego nastroju i prawidłowego funkcjonowania organizmu, wszystko powinno mieć swoje miejsce, zatem powinniśmy oddzielić strefę snu, relaksu i zabawy od strefy przeznaczonej do pracy. 

Biurko i krzesło

Fotel i biurko to podstawa. Jak powszechnie wiadomo - w strefie nauki i pracy każdego ucznia powinno znaleźć się biurko i krzesło. Jednak aby spełniały one swoje zadanie, musimy dobrać wyposażenie, które będzie najbardziej odpowiednie dla naszych dzieci. Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Blat biurka powinien być dość szeroki, tak aby dziecko mogło  rozłożyć ksiażki, zeszyt oraz położyć laptop / mieć miejsce na ekran komputera stacjonarnego. Ważna jest również wysokość biurka oraz to, aby krzesło było dobrze wyprofilowane i przeznaczone do długiego siedzenia. W przypadku jeszcze dość małych dzieci, które szybko rosną, najlepiej zdecydować się na stolik i fotel, które można regulować, dzięki temu będziemy je mogli dostosowywać do wzrostu dziecka, zamiast często wymieniać na kolejne meble. Warto zastanowić się również nad szufladami. Zdecydowanie każdy uczeń powinien mieć szuflady i półki, w których będzie mógł zmieścić zeszyty, książki i przybory szkolne. Ważne jest również położenie biurka względem okien - powinno się ono znaleźć w jasnym miejscu. Ponadto biurko praworęcznej osoby powinno być ustawione lewym bokiem do okna, a leworęcznej - prawym bokiem.

Wokół biurka

W strefie przeznaczonej do nauki i do pracy nic nie powinno nas rozpraszać. Dlatego najlepiej, aby w pobliżu biurka znajdowały się regały z książkami do szkoły czy z przyborami szkolnymi. Dobrym pomysłem będzie również zamontowanie specjalnej tablicy korkowej, na której można zamieszczać karteczki, które ułatwią organizację dnia i nauki. Wszystko jednak zależy od wielkości pokoju dziecka.  

Lampy biurkowe

Akcesoria na biurko

Na biurku poza zeszytami, książkami i komputerem lub monitorem komputera powinny się znaleźć także pewne dodatki, które znacznie wpłyną na poprawę pracy każdego ucznia. Do takich przedmiotów zaliczamy piórnik, pojemnik na przybory do pisania, rysowania i malowania, a także lampka z regulowaną wysokością i kątem nachylenia oraz niewielki zegar, na który uczeń będzie mógł zerkać, zamiast na ekran komórki, która może go skutecznie odciągnąć od nauki.

Komentarze do wpisu (0)

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl