Co powinno znaleźć się w pokoju ucznia? 0
Co powinno znaleźć się w pokoju ucznia?

Kolory pokoju dziecięcego

Skupmy się najpierw na ścianach pokoju dziecięcego. Uczeń będzie w nim nie tylko się uczyć i odrabiać zadania, ale także spać, odpoczywać, spotykać się z przyjaciółmi i bawić się. Takie pomieszczenie powinno być urządzone raczej w jasnych i ciepłych kolorach. Warto również wiedzieć, że intensywna zieleń i żółć wpływają pozytywnie na dziecko - uspokajają go. Jednak jeśli dziecko posiada ulubiony kolor i koniecznie chce go na swoich ścianach, powinniśmy na to pozwolić. Jeśli wymarzy sobie ciemny kolor lub ciemną tapetę można jedną ścianę wykonać właśnie tak, jak sobie tego życzy, a resztę pozostawić białe lub pokryć je inną jasną farbą. Biurko, które jest niezwykle ważne w pokoju każdego ucznia powinno być ustawione przy jasnej ścianie.

Meble do pokoju ucznia

W ofercie naszego sklepu można znaleźć różnorodne meble do pokoju ucznia w każdym wieku. Zapewniamy proste, minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w pokoju dziecięcym. Dodanie odpowiednich dekoracji wprowadzi odpowiedni nastrój i styl. W razie, kiedy dziecko uzna, że chce coś zmienić, w takich pomieszczeniach wystarczy zmienić kilka dodatków i otrzymamy niemal zupełnie nowe wnętrze. 

Biurko ucznia

W pokoju dziecka powinny znaleźć się oddzielone od siebie specjalne obszary - kącik snu i odpoczynku, kącik do zabawy i, oczywiście kącik do nauki i pracy. W tym pierwszym powinno się znajdować wygodne łóżko, najlepiej aby nic tam nie rozpraszało dziecka, by mógł on spokojnie zasnąć. Zabawki powinny znaleźć się wyłącznie w odpowiednio przystosowanych do nich kąciku. Natomiast w tym ostatnim - miejscu nauki i pracy - powinno znaleźć się biurko, odpowiednie krzesło, komputer i regały z książkami oraz przyborami szkolnymi. Jakie jest idealne biurko dla ucznia? Jego rozmiar powinien być przystosowany do wzrostu dziecka. Blat powinien być tak szeroki, aby zmieściło się na nim kilka rzeczy: książki, zeszyty, przybory i laptop / monitor komputera stacjonarnego oraz lampka czy organizer (jeśli oczywiście rozmiar pokoju nam na to pozwala). Biurko ponadto powinno mieć szuflady na wszystkie niezbędne przedmioty. Ponadto taki mebel powinien znajdować się przy oknie - jeśli dziecko jest praworęczne, biurko powinno znaleźć się po lewej stronie okna, a kiedy jest leworęczne, na odwrót. Jeśli uczeń potrzebuje sporo miejsca do pracy, idealnym rozwiązaniem może okazać się biurko narożne.

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl